Nebát se a víc žít svůj vlastní život

3. ledna 2013 v 22:22 | Nell |  To je tak, když píšu
Tak tu máme další rok.

Nemůžu se ubránit myšlenkám na rok předešlý. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, musím podotknout že byl víc špatný než dobrý. Začal pokračováním /zní to paradoxně, ale je to tak/ mojí velké "lásky", záměrně ji zmiňuji v úvozovkách, protože jsem neprožívala vztah jako takový. Pokračoval stresem ze školy - výběr vysoké, přijímačky, maturita. Dále se přesunul k pořádně dlouhým prázdninám, poté proběhl nástup na né zrovna vysněnou VŠ a jak "můj" rok 2012 končil? Velice rozporuplnými pocity, které se ale naštěstí střídaly se smíchem s jednou moc fajn kamarádkou. :)


Když se do vzpomínek z posledních měsíců ponořím podrobněji, chvílemi se mi chce plakat radostí, chvílemi cítím potřebu propuknout spíš v nešťastný pláč.

** Jak už jsem zmínila, leden minulého roku začal (pokračoval) bez nadsázky - zakázanou láskou. Tenkrát se věci poprvé zásadně pokazily a já byla chladně odříznuta. Později přišla omluva a vyznání lásky "face to face". (Ne, stále asi nechápu chlapy.)
** Dělala jsem si starost s výběrem VŠ, ale upřímně, podle mého názoru jsem to zanedbala. Vybírala jsem příliš pozdě, stále jsem pořádně nevěděla co?! a kam?!, i když - nevím to pořádně ani teď. A výsledek byl takový, že jsem si podala dvě přihlášky, z toho jednu na školu, o kterou jsem poměrně stála a druhou na školu - a lá záchraný člun. Bohužel jsem se nakonec musela chytit zachráného člunu. Takže, dlouho jsem rozdýchávala zklamání ze mě samotné a v podstatě i z celé situace.
** Po neúspěšných přijímačkách mě čekala maturita. A u ní se asi rozhodlo zakročit štěstí, které se mi tak dlouho vyhýbalo. Na maturitním vysvědčení stálo - prospěla s vyznamenáním.
** Mezi tím vším se stále motal ten můj "vyvolený", situace se kolikrát vymykala kontrole, ale já se cítila zamilovaná víc a víc.
** Prázdniny nebyly špatné. Vydělala jsem si nějakou tu korunu, zažila jsem příjemné a prosmáté okamžiky s přáteli. Také jsem trávila čas s ním, jednou to bylo úžasné, podruhé se konal pravý opak, jednoduše řečeno: obvyklá situace. Čím víc se ale prázdniny krátily, cítila jsem v kostech, že se blíží nástup na "mojí" neoblíbenou vysokou školu.
** Nástup na VŠ nakonec proběhl více méně bezbolestně, protože jsem prožívala dobré období (asi nemusím zmiňovat s kým :D), které se ale na začátku října proměnilo spíš v noční můru. Tato událost mě hodně zlomila, zklamala, ovlivnila a do jisté míry asi i změnila.
** Stojí možná za zmínku, že jsem udělala obávaný zápočet z matematiky (už se na mě třese druhý :D :/), zvládla jsem i pár dalších testů, jeden ne, ale snad ho opravím. Co je ale pro mě důležité, absolvovala jsem přípravné kurzy na jinou školu, kam bych se ráda dostala a příští školní rok studovala tam. Jednou už mi to nevyšlo, tak co tentokrát?! Jsem na to tedy upřímně zvědavá...

A tak bych se také ráda zeptala vás:
Co si myslíte o změně školy (myslím teď, co se týče VŠ) ? Kdybyste chtěli přejít, podařilo se to, znovu jste nastoupili do prváku, apod. - brali byste ten rok předtím jako ztracený? Nebo na to máte úplně jiný názor?

** Jinak...konec tohoto roku neproběhl zrovna slavně. Doma bylo poněkud dusno, ve škole začíná být dusno a "láska" /co už možná láskou není/ dělala také dusno. Tak aspoň, že ten novoroční přípitek za něco stál. :)

Ráda bych v novém roce (a i do budoucna) myslela víc na sebe.
Možná to zní sobecky, ale rozhodně to tak není. Jde o to, že někdy dokážu mít zkažených několik dní kvůli tomu, že mi to neklape v lásce nebo mě trápí škola a chvílemi doopravdy zapomínám žít. Vím, že mám dny, kdy se jen modlím, abych je přežila. Každý tohle určitě zná, ale pohle mého názoru je u mně těchto dní nadbytek. Ráda bych tohle změnila, nezávisle na tom, že je nový rok.

VÍCE SI UVĚDOMOVAT svojí cenu
NENECHAT sebou vláčet, tak jak se především jemu(!!) zachce
NEBÁT se jít do něčeho nového
VÍC SI VĚŘIT na zkouškové
VÍC SI VĚŘIT na přijímačky
a hlavně? VÍC ŽÍT svůj vlastní život
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michelle Michelle | Web | 4. ledna 2013 v 13:52 | Reagovat

nemyslím si, že přestup je ztráta času. jsem na tom podobně jako ty, jenom už jsem jeden rok strávila na jazykovce. někomu se to může zdát jako dva ztracené roky... ale nejsou. protože všechno, co během toho jednoho roku prožiješ tě posune dál. dá ti to zkušenosti, zážitky, poznáš další lidi, odneseš si nové známosti, pomůže ti to uvědomit si spoustu věcí - jako třeba že studovat obor, který ti nesedí je zlé a že konkrétně ten obor, který teď máš není pro tebe a zase se ti trochu zúží výběr co dál.
hodně štěstí na přijímačky :)

2 expect expect | Web | 5. ledna 2013 v 19:31 | Reagovat

rok 2012 stál za veliké nic, stejně jako ty jsem do roku 2012 vstoupila z popletenou hlavou a ted ? jsem totálně ztracená a zoufalá škoda mluvit jen to sama sobě přiznat děsný rok. doufám že tento bude lepší musí být. co se týče té školy. já bych změnila obor myslím že se tím nic nezhorší nač dělat věc terou nesi nadšená. :)

3 Creencia Creencia | Web | 6. ledna 2013 v 19:59 | Reagovat

Tvé cíle, co změnit, se mi moc líbí! :)
A Moc ti přeju, aby ti vyšly přijímačky a dostala ses na vysněnou VŠ.. a nepovažovala bych to za ztracený rok. Věřím, že každá věc, která se v našem životě stane, má svůj smysl. Možná sis díky tomu uvědomila, co opravdu chceš, naučila ses věci brát jinak, dalo ti to nové zkušenosti.... :) Na všem musíš hledat něco pozitivního! A hlavně si jít za svým! ;)

4 Genevieve Genevieve | Web | 6. ledna 2013 v 20:17 | Reagovat

Nemyslím si, že bys byla sobecká. Je důležité dělat něco pro sebe, plnit si svoje sny. Moc ti přeju, aby se ti příjmačky na tu jinou VŠ vydařily. Jsi dobrá, že ses k tomu odhodlala, jsou lidi, kteří na záchranném člunu zůstanou, protože je to prostě pohodlnější. Pokud jde o tvou otázku, tak bych ten rok brala asi podle toho, jaký byl, co mi přinesl. Jestli jsi získala nové zkušenosti, přátele, něco zajímavého jsi díky té škole prožila, tak to ber rozhodně pozitivně. Ale nakonec, všechno zlé je pro něco dobré.

5 El El | Web | 9. ledna 2013 v 17:18 | Reagovat

Určitě se ti vydaří všechno, co sis předsevzala, já mám víceméně podobná předsevzetí, u mě je trochu problém s psychikou, takže tu bych chtěla vylepšit. :)
Jinak, rozhodně bych nebrala jako ztracený, na novou školu by jsi nastupovala s klidnějším pocitem, než ostatní, protože by sis to už osahala, věděla by jsi, jak to funguje, takže bych to nebrala jako ztrátu času. :)

6 Ona Ona | 16. ledna 2013 v 15:06 | Reagovat

...Jestlipak znáš tenhle komiks: http://www.buttercupfestival.com/2-119.htm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama